PARK NARODOWY KRKA

CAŁODZIENNA WYCIECZKA ZE ZWIEDZANIEM PARKU NARODOWEGO I WODOSPADÓW KRKA

Park Narodowy Krka to jedna z największych atrakcji Chorwacji. A ponieważ Chorwacja to jedna z największych atrakcji tej części Europy, można się spodziewać nawet nie siódmego, lecz choćby i pierwszego cudu natury.

To co wyróżnia Park Narodowy Krka to powstałe w osadach wapiennych liczne wodospady na rzece Krka. Ze względu na jej wyjątkowe położenie oraz rożne rodzaje siedlisk, obszar rzeki Krki cechuje wyjątkowo bogata flora i fauna. Na terenie parku występuje ponad tysiąc gatunków i podgatunków roślinnych. Odcinki, w których rzeka tworzy jeziora, jak również bagna, zamieszkiwane są przez płazy i gady, natomiast w rzece żyją liczne endemiczne gatunki ryb.

Kradinski Buk to najdłuższy i najczęściej odwiedzany wodospad rzeki Krki. Wodospad tworzą bariery osadów wapiennych, wysp i jezior. Można je odwiedzać cały rok dzięki sieci ścieżek i mostów, umożliwiających wygodny i bezpieczny spacer. Na odcinku kilkuset metrów szumi siedemnaście kaskad osiągających do 400m szerokości.
W przeciwieństwie do Jezior Plitwickich, w wodach rzeki Krka można się kąpać. Kąpiel u podnóża wodospadu to najlepszy sposób na ochłodę w upalne dni.

Park Narodowy Krka to idealne miejsce dla osób lubiących obcować z naturą, a wspomniana wcześniej możliwość kąpieli w czystych wodach Krki będzie niezapomnianym przeżyciem dla każdego kto odwiedzi to bajkowe miejsce!